Úspěšná výprava Západočeské oblasti (a VPM) na Českém poháru štafet a MČR štafet ve sprintu
14.09.2014

Jako generálku na prestižní Mistrovství České republiky štafet a družstev, které letos pořádá prestižní oddíl VPM na mapě Radyni, jsme pojali s početným družstvem dětí ZCO sobotní (13.9.)Český pohár štafet v Liblíně a nedělní (14.9.)MČR smíšených družstvech ve sprintu ve Smiřicích - oba závody pořádané oddílem Slavie Hradec Králové.

Sobotní závod byl poznamenán vyšlápnutým sršním hnízdem prvními úseky, díky čemuž se náš sport dostal na přední strany i bulvárních plátků. Pravda, že před příjezdem sanitek to nebyla vůbec legrace. více na:
http://www.orientacnibeh.cz/index.php?vice=2084
Většina závodníků ale nic netušila a naštěstí se roji vyhnuli i všichni Západočeši.
Obrovského úspěchu jsme se dočkali ve tříčlenných štafetách v kategorii DH12. Obsadili jsme první 2 místa! Ze šesti medailistů ZCO byli 4 borci z našeho oddílu!(Lukáš Richtr, Marek Hasman, Šimon Kurz a Filip Šauli). Další 3 ZCO štafety v kategorii DH12 skončili na 21., 31. a 32. V této kategorii dokonce startovala čistě VPM štafeta složená pouze z dětí věkem DH10!
V kategorii H14 jsme první 2 VPM úseky (Ondra Hasman, Honza Hašek) tvrdili muziku a drželi vedení. Konečné páté místo je nakonec úspěchem. Stejně jako 7.místo D14. Dobré výkony podpořili veteráni Háša, Kurzík a Hasák, kteří vyhráli!

http://stafety2014.shk-ob.cz/upload/dokumenty/cps_2014/cps_vysledky.html

V neděli byla na pořadu novinka: MČR čtyřčlenných smíšených štafet ve sprintu. Žáci měli společnou kategorii DH14 (v níž tedy běželi s našimi 14letými teenagery i devítiletí mamánci). To, co se odehrávalo ve městě Smiřice a tamním fotbalovém stadionu, bylo nad naše očekávání. Duhové trikoty ZCO oblasti zářily v čele pelotonu a naše dvanáctky proháněly i starší borce.
Celková umístění: 3.místo ( s našimi 2 borci)!, 4 místo ( s naším finišmanem) a 7.místo (opět snašimi 2 borci), další umístění 16., 18., 25.!!

http://oris.orientacnisporty.cz/files/2289_ca01b610cc6ec32a26b449fe45123eb9.txt

Zajímavým faktem je, že při trochu jiném postavení úseků ve štafetách jsme měli 1. i 3.místo najednou!

Veteránům se roznemohly ženy, tak nominovali do týmu šumperandy, čímž byla štafeta odsouzena bojovat mimo soutěž, přesto jsme byli časem druzí!
Nejdůležitější je, že děti udělaly znovu dobrou partu, nacvičily si správné kroky a postupy nutné pro štafety a načerpaly další zkušenosti (včetně těch nejmladších). Velmi příjemným zjištěním pro nás "trenéry" je, že práce na soustředěních s děckama i na oblžích za poslední roky se vyplácí a že nám tak dozrála velmi schopná parta závoďáků i několik jedinců, kteří se určitě neztratí i v dalších kategoriích. Abych nejmenoval jen známá jména z našeho oddílu LR, OH, JH, MH, ŠK..., tak např. Kačka Černá z MLA nebo Radim Tokár z NEJ.
Za 14 dní jedeme s dětmi na soustředění do Nejdku, kde správně načasujeme fyzickou i mentální fazónu na nejdůležitější závod sezóny 11.-12.10.2014 na Radyni, který jim skvěle uspořádáme!Autor: Hasák  | odkaz | příloha
design by sten